انجمن همیاران بیماران مبتلا به سرطان ساری، تو پای در ره نه و هیچ مترس خود ره بگویدت که چون باید رفت،تامین مخارج شیمی درمانی ،دارو،آزمایش ، رادیولوژی و همچنین تهیه سبد غذایی مناسب ،صندوق جمع آوری وجه نقدی،پذیرش نذورات و هزینه های مراسم مختلف (مانند سالگرد فوت)،اعضاء با پرداخت مبلغ بصورت دوره ای (ماهانه – سالانه)،ارائه خدمات مشاوره ای،هزینه های شیمی درمانی بیماران در حد امکان، هزینه های رادیوتراپی،هزینه های دارو،ارائه سبد غذایی مناسب برای بیماران بصورت ماهانه،هزینه های سایر خدمات ضروری جهت درمان و کنترل بیمازی (آزمایشگاه- رادیولوژی-اسکن و غیره...)

آمار بازدید


کاربران آنلاين : 3
بازديد امروز : 23
بازديد ديروز : 10
بازديد ماه : 740
بازديد ماه گذشته : 604
مجموع بازديد كل : 66372

معرفی و تاریخچه

   مهر می ورزیم            پس هستیم
انجمن همیاران بیماران مبتلا به سرطان
سال تاسیس 1383 ساری – مازندران
بیماری سرطان مداوایی پرهزینه و طولانی دارد، برای خانواده های کم بضاعت و مستمند طی کردن این راه طولانی مصیبتی است غیر قابل توصیف .وقتی پدری بیمار می شود دیگر نه تنها نان آور خانواده نیست بلکه باری است به دوش خانواده. وقتی مادری بیمار می شود فرزندان دلشوره و افسردگی را تجربه می کنند. وقتی فرزند خانواده مبتلا شود والدین عجز و بیماری را تجربه می کنند. دیدن این مشکلات ما را بر آن داشت که به نام انسانیت کاری بکنیم و فقط نظاره گر نباشیم.
به این ترتیب انجمن همیاران بیماران مبتلا به سرطان در سال 1383 با مجوز رسمی وزارت کشور با هدف تامین مخارج شیمی درمانی ،دارو،آزمایش ، رادیولوژی و همچنین تهیه سبد غذایی مناسب در شهرستان ساری مرکز استان مازندران متولد شد.
: آسان نبود ولی چون نیت خیر بود با تکیه بر این شعر مولانا
تو پای در ره نه و هیچ مترس                    خود ره بگویدت که چون باید رفت
و همینطور هم شد، راه باز شد و افراد خیر به کمک آمدند و توانستیم به همه اهداف ذکر شده تا حدودی دسترسی پیدا کنیم. از افتخارات ما این است که تاکنون هیچ بیماری بدون دریافت کمک از در انجمن بیرون نرفته است.
ماهی یکبار سبد تغذیه مناسب در اختیار همه بیماران تحت پوشش قرار می گیرد. هزینه های درمان بسته به موجودی انجمن گاه تا 70% پرداخت می شود.
مکان کوچکی که در آن فعالیت را شروع کردیم از طرف خانم عفت مصطفویان که خود بیمار بودند و همسر ایشان آقای دکتر هادی سعادت در اختیار انجمن قرار گرفت که کماکان در همان محل مستقر هستیم. خدایش رحمت کند خانم مصطفویان تا آخرین روزهای حیاتش با صندلی چرخدار به دفتر انجمن می آمدند و در همه جلسات شرکت می کردند. امروز از اینکه کاری می کنیم رضایت خاطر داریم و برای انجمن آرزوی روزهای پربارتری را داریم.
ریگی از روی زمین برداریم                        وزن بودن را احساس کنیم
کمک در هر مقدارش موثر است و مفید. به امید آنکه روزی برسد که هیچ بیماری به دلیل مسائل مالی در انجام درمان دچار مشکل نشود.
پروانه فعالیت انجمن

فعالیت ها واهداف

انجمن "همیاران " بیماران مبتلا به سرطان با هدف حمایت مالی از بیماران مبتلا به سرطان که نیازمند کمک مالی هستند تشکیل شده است.
بوجه انجمن از کمک های خیرین در هر کجای دنیا که هستند فراهم می گردد. اهداف عمده انجمن همیاران پرداخت:
1.هزینه های شیمی درمانی بیماران در حد امکان
2. هزینه های رادیوتراپی
3. هزینه های دارو
4.هزینه های سایر خدمات ضروری جهت درمان و کنترل بیماری (آزمایشگاه- رادیولوژی-اسکن و غیره...)
5. ارائه سبد غذایی مناسب برای بیماران بصورت ماهانه
6. ارائه خدمات مشاوره ای

عملکرد انجمن

خوشبختانه همه بیماران که از زمان تاسیس انجمن مراجعه و درخواست کمک نموده اند، بدون استثناء مورد پذیرش قرار گرفته اند.
به کلیه بیماران تحت پوشش حداقل 50% از هزینه های درمانی آنها پرداخت گردیده است.
سبد غذایی بیماران به طور مستمر ارائه داشته و به همه ارائه گردیده است.